Naše nabídka
Hodinky podle značek
Hodinky Seiko Prospex Pilot SSG005P1
A U T O R I Z O V A N Ý   P R O D E J C E
 

Seiko SSG005P1 Prospex Pilot
další varianty:
SSG001P1 a SSG003P1

Letecké hodinky vybavené rádiovým řízením, solárním nabíjením a celou řadou pokročilých funkcí. Jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a číselník kryje hardlex sklo. Průměr pouzdra činí 48 mm a tloušťka je 14 mm. Díky jeho důmyslnému tvarování mohou tyto hodinky pohodlně nosit i lidé s menším obvodem zápěstí. Prošívaný řemínek je z kvalitní krokodýlí kůže a zapíná se klasickou přezkou. Luneta je otočná v obou směrech, bez vymezeného kroku a klade přiměřený odpor pro pohodlnou manipulaci. Odpor je dostatečně tuhý, aby zabránil samovolnému nebo nechtěnému pohybu. Luneta je dále opatřena aviatickou stupnicí, která funguje podobně jako logaritmické pravítko se kterým můžete provádět následující výpočty: letová rychlost, letová vzdálenost, hodinová spotřeba paliva, odhad maximální doby letu atd. Jak již bylo zmíněno, hodinky mají celou řadu pokročilých funkcí na které se níže podíváme detailněji:

 

Číselník a jednotlivé elementy

 

 • 1, 2, 4 a 5 ovládací tlačítka
 • 3 šroubovací korunka
 • 6 subčíselník pro 24h indikaci
 • 7 indikace data
 • 8 subčíselník pro průběžnou indikaci sekund hlavního času a indikaci průběhu rádiové synchronizace
 • 9 subčíselník pro přičítání celých minut naměřených chronografem
 • 10 obousměrně otočná luneta pro aviatické výpočty
 • 11 vnitřní stupnice pro aviatické výpočty
 • 12 stupnice s názvy světových měst
 

Synchronizace s atomovým časem

Tyto hodinky se umí synchronizovat s atomovým časem pomocí rádiového signálu. Synchronizace času je automatická a hodinky si jí spouštějí sami vždy ve 2, 3 a 4 hodiny ráno - tyto časy jsou záměrně vybrány kvůli nižšímu bezdrátovému provozu z důvodu možného rušení. Vedle pevně integrovaných časů se dá spustit kdykoliv uživatelsky za předpokladu, že úroveň nabití baterie není na kriticky nízké úrovni. Pokud se hodinky nemohou z nějakého důvodu synchronizovat s atomovým časem, tak si zachovávají přesnost vlastního quartz strojku tedy maximálně + | - 15 sekund / měsíc. Tento model hodinek se umí synchronizovat s pěti vysílači (na pěti frekvencích). Mapu pokrytí najdete na obrázku níže.

 
Pokrytí vysílačů pro příjem řídícího rádiového signálu

 

Uživatelské (ruční) spuštění synchronizace je velmi jednoduché, stačí na pár sekund podržet tlačítko B. Úspěšné spuštění indikuje sekundová ručka na pozici 0 sekund (viz obrázek níže). V průběhu synchronizace hodinky informují pomocí značek H a L o síle signálu. Pokud spojení proběhne úspešně čas i datum se automaticky synchronizují a přeřídí. 
 
Uživatelské spuštění a indikace probíhající synchronizace
H = synchronizace probíhá a signál je silný L= synchronizace probíhá a signál je slabý

 
Hodinky jsou vybaveny funkcí kontroly výsledku poslední synchronizace. Spustíte ji krátkým stisknutím tlačítka B. Sekundová ručka v subčíselníku na pozici 9. hodiny indikuje na značce Y, že poslední synchronizace proběhla úspěšně nebo na značce N, že spojení nebylo navázáno.
 
Zde sekundová ručka indikuje výsledek poslední synchronizace
Y = úspešná synchronizace N = spojení nenavázáno

 

 

Solární pohon, nabíjení a výdrž

 

Hodinky jsou vybaveny solárním panelem, díky kterému umí přeměnovat sluneční i umělé světlo na elektrickou energii, kterou si ukládají do speciálního akumulátoru. Z něho čerpají energii, když jsou světelné podmínky nedostatečné pro další nabíjení. Pokud je akumulátor plně nabitý, automaticky se spustí funkce "Prevence přílišného nabití" a ten se dále nenabíjí. Čas potřebný pro nabití hodinek, najdete v tabulce níže...

 

Prostředí / zdroj světla
(v luxech)
A
(min)
B
(hod)
C
(hod)
Kancelář / fluorescenční světlo
(700 lux)
150 60  - 
30W -20 cm / fluorescenční světlo
(3000 lux)
33 13 110
Zatažené počasí / sluneční světlo
(10 000 lux)
9 3.5 30
Jasné počasí / sluneční světlo
(100 000 lux)
2 0.6 5
Průměrná výdrž od plného nabití do zastavení 6 měsíců
Maximální doba chodu - pokud hodinky plně nabijete a ihned je aktivován úsporný režim 2 roky

Legenda:

A - čas k nabití energie potřebné na 1 den chodu
B - čas k nabití energie potřebné na stálý provoz
C - čas potřebný k plnému nabití

 

Úsporný režim a výstraha nedostatečného nabití

 

Pokud úroveň nabití akumulátoru klesne na extrémně nízkou úroveň, tak se automaticky spustí funkce na předběžné upozornění docházející energie. Ta je indikována pohyben sekundové ručky hlavního času v tzv. dvousekundovém intervalu na místo běžného jednosekundového intervalu. V momentu, kdy hodinky takto indikují, vystavte je co nejrychleji světlu, nebo začnou po nějaké době indikovat pohybem v pětisekundovém intervalu a poté se úplně zastaví.
 

Hodinky jsou vybaveny funkcí úspory energie, tzv. automatickým úsporným režimem, který sníží spotřebu energie, pokud jsou hodinky ponechány jistou dobu bez přístupu světla.
Tento model má dvě úrovně úsporného režimu. Pokud jsou hodinky v některém z nich tak o tom informují v subčíselníku na pozici deváté hodiny viz. obrázek níže.

 

 
  Úsporný režim 1 Úsporný režim 2
Podmínky Pokud budou hodinky vystaveny slabému nebo žádnému světlu Hodinky jsou dlouhodobě nedostatečně nabity
Situace
Pohyb ruček se zastaví, interně však strojek neustále měří čas, automatická synchronizace času je aktivní

Ručky se zastaví, automatická synchronizace času není aktivní
Řešení Vystavte hodinky světlu a do 5 sekund se ručky sami nařídí Vystavte hodinky světlu a ručky se sami nařídí. Pokud v tomto režimu setrvávali hodinky dlouhou dobu, může se stát že se baterie zcela vybila a bude nutné znovu nastavit správný čas.

 

Světové časy

 


Tento model umí zobrazit místní čas ve 25 časových pásmech. Každé z pásem je reprezentováno jedním hlavním městem, jehož třímístná zkratka se nachází na vnitřním prstenci číselníku. Přepnete-li hodinky do režimu "Světového času", tak sekundová ručka ukáže, pro jaké časové pásmo hodinky nyní měří čas (v našem případě na obrázku to je BJS - Beijing).  Modře označená tlačítka, slouží v tento moment pro změnu světového času (posouvání ručky). 
 
Hodinky v režimu "Světového času", indikují pro jaké pásmo (město) měří čas.

 

 
Časová pásma reprezentovaná názvy měst,  jejich pozice na číselníku a dosah řídícího signálu:
 
Názvy repr. měst Řídící sigál z:
LON DCF77
PAR DCF77
CAI DCF77
JED DCF77
DXB DCF77
KHI -
DAC -
BKK -
HKG BPC
TYO JJY
SYD JJY
NOU -

 

 
Časová pásma reprezentovaná názvy měst,  jejich pozice na číselníku a dosah řídícího signálu:
 
Názvy repr. měst Řídící sigál z:
WGL -
TBU -
MDY -
HNL -
ANC WWVB
LAX WWVB
DEN WWVB
CHI WWVB
NYC WWVB
SDQ WWVB
RIO WWVB
FEN -
PDL -
 

Chronograf (stopky)

 

Tento model je vybaven precizním chronografem s pokročilou funkcí SPLIT TIME. Měření probíhá krokem po 1/5 sekundy a maximální měřený čas je 60 minut. Po dosažení tohoto času se stopky sami zastaví a vyresetují. Měření v rámci jedné minuty probíhá na hlavním číselníku pomocí 3. hlavní ručky. O přičítání naměřených minut a hodin se stará subčíselník na pozici 6. hodiny (viz. obrázek níže).


Chronograf umožňuje tato měření:

 • START / STOP - běžné stopky
 • Měření akumulovaného uplynulého času
 • Měření mezičasu
 • Měření dvou závodníků

 

Příklad použití funkce SPLIT TIME u chronografu:

Měříme čas za který uběhnou dva atleti dráhu o délce 800 m. Chronograf spouštíme synchronně se startem atletů. Po té co doběhne první atlet do cíle, stiskneme tlačítko pro SPLIT TIME. Chronograf se zastaví a my z něho můžeme odečíst výsledný čas prvního atleta. Po zapsání času zmáčkneme znovu tlačítko pro SPLIT TIME (POKRAČOVÁNÍ). Ručky chronografu se zrychleně posunou aby dohnaly čas který stály. Měřený čas pokračuje dále, jako bychom jej vůbec nepřerušili. Pro lepší představu můžeme říci, že běžel na pozadí i když byl chronograf vizuálně zastavený. Díky tomu můžeme přesně změřit i čas druhého atleta. U něj již můžeme chronograf zastavit tlačítkem pro START/STOP.

 

Přičítání celých minut naměřených chronografem.

 

 

Aviatická luneta a výpočty s ní

 

Díky tomuto řešení můžeme s hodinkami provádět aviatické výpočty jako rychlost, doba letu, hodinová či celková spotřeba paliva, výškový rozdíl nebo odhad maximální doby letu. Stupnice totiž fungují podobně jako logaritmické pravítko - nutno zdůraznit, že výsledky jsou orientační, protože nerespektují polohu desetinné čárky.
Níže si uvedeme několik příkladů, jak se dá kombinace lunety s otočným prstencem použít. Pro lepší přehlednost budeme příklady dělit do dvou skupin na A. Navigační výpočty a B. Obecné početní operace. Ještě před slíbenými příklady si musíme ujasnit terminologii:

 

 • Vzdálenostní stupnice - nebo také luneta. 
 • Rychlostní stupnice - nebo také vnitřní stupnice pod sklem.

 

A. Navigační výpočty
 

 

1) Letová vzdálenost - Situace: Určete letovou vzdálenost, kterou letadlo letící rychlostí 210 uzlů urazí za 40 minut. Řešení: Nastavte hodnotu "21" na vzdálenostní stupnici proti Ukazateli Rychlosti Δ. Při tomto nastavení hodnota "40" na rychlostní stupnici odpovídá hodnotě "14" na vzdálenostní stupnici. Hledaná letová vzdálenost je tedy 140 námořních mil.


2) Hodinová spotřeba paliva - Situace: Určete hodinovou spotřebu paliva pro případ, kdy bylo při letu trvajícím 30 minut spotřebováno 120 galonů paliva. Řešení: Nastavte hodnotu "12" na vzdálenostní stupnici proti hodnotě "30" na rychlostní stupnici. Při tomto nastavení na naproti ukazateli rychlosti Δ nachází hodnota "24". Hledaná hodinová spotřeba paliva tedy v tomto případě činí 240 galonů za hodinu.

3) Převod jednotek - Situace: Převeďte 30 anglických mil (STATus miles) na námořní míle (NAUTical miles) a kilometry. Řešení: Nastavte hodnotu "30" na vzdálenostní stupnici proti hodnotě STATΔ na rychlostní stupnici. Při tomto nastavení ukazuje značka NAUTΔ na rychlostní stupnici na hodnotu "26" na vzdálenostní stupnici. Výsledek je tedy 26 námořních mil. Při tomto nastavení je na rychlostní stupnici u značky "12 km" naproti hodnotě "48.2 km" na vzdálenostní stupnici. Výsledek je tedy 48.2 km.

B. Obecné početní operace
1) Násobení - Příklad: 20 x 15, Řešení: Nastavte na vzdálenostní stupnici hodnotu "20" proti hodnotě "10" na rychlostní stupnici. Při tomto nastavení se naproti hodnotě "15" na rychlostní stupnici nachází hodnota "30" na vzdálenostní stupnici. Nutno opět zdůraznit skutečnost, že výsledky z těchto stupnic nerespektují skutečnou hodnotu desetinné čárky.

2) Dělení - Příklad: 250 : 20, Řešení: Nastavte na vzdálenostní stupnici hodnotu "25" proti hodnotě "20" na rychlostní stupnici. Při tomto nastavení se proti hodnotě "10" na rychlostní stupnici nachází hodnota "12.5" na vzdálenostní stupnici. Při uvážení polohy desetinné čárky je konečný výsledek 12.5

3) Úměrnost - Příklad: 30 : 20 = 60 : x, Řešení: Nastavte hodnotu "30"  na vzdálenostní stupnici proti hodnotě "20" na rychlostní stupnici. Při tomto nastavení se proti hodnotě "60" na vzdálenostní stupnici nachází hodnota "40"  na rychlostní stupnici. V tomto případě jsou všechny hodnoty vnitřní a vnější stupnice v poměru 30:20.

 

Cena

Doporučná maloobchodní cena hodinek je 17 390 Kč.
Hodinky najdete u nás na e-shopu pod tímto odkazem. Rádi Vám je prodáme za nejlepší cenu na internetu...

Tento popis je chráněn autorským zákonem. Bez souhlasu autora www.svetcasu.cz je jakékoliv kopírování celého textu, nebo jen jeho částí zakázáno. © 2018, svetcasu.cz

 

Specifikace

 

Kalibr (quartz -solar): 8B92
Rádiová synchronizace: Ger (Eur), Chin, JPN, USA
Frekvence oscilátoru: 32 768  Hz
Rezerva chodu až 6 měsíců
Přesnost chodu (bez synch.) -15 | + 15 sekund / měsíc
Přesnot chodu - teoretická. (s synch.) -1 | +1 sekunda / 300 mil. let
Sklo: Hardlex
Osvit (Lumibrite): Ručky a indexy
Luneta: Otočná
Korunka: Šroubovací
Pouzdro a řemínek: Ušlechtilá ocel a kůže
Zapínání: Bezp. spona 
Vodotěsnost 100 m
Průměr pouzdra: 48 mm
Tloušťka pouzdra: 14 mm
Šířka řemínku: 22 mm
Pokročilé funkce: synchronizace s atomovým časem pomocí rádiového signálu (man. i automat.), chronograf s přesností 1/5 sekundy (max. 60 min.), 24h. indikace, energeticky úsporný režim, výstraha nízkého nabití, světové časy (25), věčný kalendář (do roku 2099), korekce letního času.

 

 
Atomový čas kdykoliv Žádná výzva není problém
   
Precizní mechanické hodinky Elegantní a luxusní

 

 

Tato webová stránka používá cookies

Na těchto stránkách fungují cookies, které naše společnosti využívají. Jednotlivé typy cookies a jejich dobu zpracování naleznete popsané níže v tabulce. Zvolte prosím Vámi preferovanou variantu. Pokud byste nás potřebovali ohledně výkonu vašich práv v souvislosti se zpracováním cookies kontaktovat, obraťte se prosím na společnost, jejíž stránky procházíte, nebo na našeho Pověřence pro ochranu osobních údajů. Pokud si myslíte, že s osobními údaji nenakládáme, jak bychom měli, máte možnost podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Budeme však rádi, pokud se nejdříve obrátíte přímo na nás a budeme tak moct Váš požadavek obratem vyřešit.